menu-slides

slides_code

Σάββατο 28 Μαρτίου 2015

Σημαντική Νίκη για τις γυναίκες της Ανάληψης, 3-1 το Μεσολόγγι 2008

Συναρπαστικό ήταν το σημερινό παιχνίδι για την δωδέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών, με την Ανάληψη να κερδίζει σήμερα 3-1 το Μεσολόγγι 2008 στο γήπεδο Χερσονήσου και να σκαρφαλώνει στην 2η θέση της βαθμολογίας!

Η ομάδα της Ανάληψης προηγήθηκε 1-0 στα πρώτα λεπτά με την Παπαματθαιάκη αλλά η ομάδα του Μεσολογγίου κατάφερε και έφερε το ματς στα ίσα λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου.

H Ανάληψη ανέβασε ρυθμό , η Χρηστάκη κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα η Κουνάλη και έδωσε ξανά το προβάδισμα .
Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε περίπου στο 80’ λεπτό η Χρηστάκη .
Ακολούθησαν πανηγυρισμοί και ικανοποίηση σε όλο το γυναικείο τμήμα της ομάδας.
Δείτε το βιντεο απο το παιχνίδι

ΑΝΑΛΗΨΗ : Χριστακη Εμμανουελα (Τερμα ) Σηφακη Ιωάννα , κεκερη Λευκοθέα , Παπαδακη Μαγδαλινή , Φραγκιαδακη Χρυση , κουναλη Μαρία , συλλιγαρδου Γιωργια , Αλτανη νίκη ( 50'καλη Κατερίνα ), παπαματθαιακη Καλλιόπη , Βανταρακη Ιωάννα(60' Σταματάκη Δήμητρα )  , Χριστακη Μαρία . (75'σταματακη Κατερίνα )

Χρηστάκη , Αλτάνη και Βανταράκη πανηγυρίζουν την νίκη
Στιγμιότυπο από το σημερινό παιχνίδι

Αργότερα θα σας ενημερώσουμε για την πλήρη βαθμολογία μιας και τα υπόλοιπα ματς ξεκινάνε στις 16:00, όπως έχει διαμορφωθεί τώρα είμαστε στην 2η θέση με αγώνα λιγότερο.