slides_code

Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2013

Κλειδί για την νίκη ο Γκιάτας, καθάρισε ο Ξυλούρης...

Γκιάτας (με τη νέα στολή)
 Με την επιστροφή του στην αγωνιστική δράση (μετά απο τραυματισμό)  ο Μάρκος Γκιάτας ,  μπήκε στο 2ο ημίχρονο και κατάφερε να ξεκλειδώσει την άμυνα του Εθνικού Ηρακλείου.

Κάνοντας το 1-0 με ωραίο πλασε , άνοιξε τον δρόμο για την νίκη.
Μέχρι τότε η Ανάληψη είχε πολλές χαμένες ευκαιρίες , χωρίς να μπορούσε να ανοίξει το σκόρ...
Ο Λατσούδης έκανε κίνηση μάτ με τον έμπειρο Γκιάτα .

Ξυλούρης (με τη νέα στολή)
Ο Ξυλούρης με δύο πολύ όμορφα γκόλ (γκολάρες) έκανε το 3-0 και καθάρισε το παιχνίδι...
Ο Εθνικός εκμεταλλεύτηκε την αναστάτωση μετά την αποβολή του Περβολαράκη και κατάφερε να μειώσει  σε 3-1.

Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Εθνικός έκανε το 3-2 μετά απο μια σύγχυση στην άμυνα (κρίμα γιατί το σκόρ

Τελικό σκόρ Ανάληψη-Εθνικός : 3-2

Να πούμε οτι η ομάδα φόρεσε την νέα της φανέλα σήμερα, η οποία είναι "φανταστική" , ασπρόμαυρη με χρυσά νούμερα και σίγουρα ήταν γούρικη!

Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά και στο προπονητικό team για ολη την εικονα που παρουσίασαν στο σημερινό κρίσιμο παιχνίδι απέναντι σε μια ιστορική δύσκολη ομάδα.
Δεν επαναπαυόμαστε, απο Δευτέρα σκληρή προετοιμασία για επόμενο μάτς.

Υ.Γ
Θα ακολουθήσει φωτορεπορτάζ και βίντεο με τα γκολ αργότερα στο blog μας .

Μέχρι τότε θαυμάστε τον στο ζέσταμα σε super slow motion , στην διακοπή του 1ου ημιχρόνου (λίγο πρίν περάσει και κάνει το 1-0).  Δείτε το σε HD για καλύτερη προβολή