slides_code

Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2013

Ανάληψη - ΠΑΝΟΜ 1-1 (φιλικό)

Ολοκληρώθηκε το φιλικό μεταξύ της Ανάληψης και του Πανομ που έγινε στο γήπεδο Χερσονήσου.
Οι προπονητές είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν πολλά παιδιά , η ομάδα μας άλλαξε 2 ενδεκάδες.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0 , οι μονομαχίες ήταν δυνατές αλλά δεν σημειώθηκαν επικίνδυνες φάσεις και για τις δύο εστίες.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας με τον Σκούφο κατάφερε στο 75' να ανοίξει το σκορ.
Ο ΠΑΝΟΜ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 81'.
Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1.

Ήταν ένα καλό παιχνίδι με πάθος και δύναμη, θετικό ήταν η συμμετοχή των παιδιών που δεν είχαν μέχρι τώρα αγώνες στα πόδια τους.
Μετά την νίκη κόντρα στον Ατρόμητο με 0-2 τα παιδιά δείχνουν ότι επανέρχονται, ο Τζιρακης και ο Χαραλαμπάκης .

Στο 2ο αγωνίστηκε και ο Ξυλούρης  δείχνοντας ότι ξεπερνάει το πρόβλημα στο γόνατο.
Απουσίασε ο Γκιάτας αφού μετά τις ενοχλήσεις στο γόνατο στο Σαββατιατικο ματς , προτίμησε να το ξεκουράσει.
Και πάλι αρκετός κόσμος βρέθηκε στην κερκίδα και αυτό είναι πολύ θετικό για την προσπάθεια που κάνουν τα παιδιά στο γήπεδο...

Να πούμε ότι η προετοιμασία για το Σαββατιάτικο ματς με την Γαριπα θα πρέπει να γίνει χώρις χαλάρωση, και με μεγάλη σοβαρότητα αφού θα είναι πολύ δύσκολο παιχνίδι.
Η Γαρίπα θα παλέψει για την νίκη και δεν θα πρέπει να μας ξεγελάει η βαθμολογική της θέση.
Οπως λέει και το ρεπορτάζ στο grandsport θα πουλήσει ακριβά το τομάρι της.

Δείτε μερικές φωτογραφίες απο το φιλικό.