menu-slides

slides_code

Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου 2014

1αγ. Ανάληψη - ΠΑΝΟΜ 1-3 (φωτορεπορτάζ)

Σήμερα 13-9-2014 ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ. Η ομάδα μας υποδέχθηκε τον ΠΑΝΟΜ.
Ένα γειτονικό ντέρμπι που η ομάδα των Μαλίων κατάφερε και πήρε τους 3 βαθμούς.
Το πρώτο γκολ σημειώθηκε απο τον Συσκάκη μετά από λάθος εκτίμηση του Μουντράκη στο 31' απο στημένη φάση.
Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου στο 43' η ομάδα μας είχε δοκάρι με τον Ξυλούρη.
Στο 52' ο Χριστοδουλάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά έκανε το 0-2 .
Η Ανάληψη προσπάθησε να δημιουργήσει ευκαιρίες και στο 82' μείωσε προσωρινά σε 1-2 με ωραία προσπάθεια του Σφακιανάκη.
Πάνω που η Ανάληψη πίεζε στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση ο Συσκάκης σφράγισε το 3ποντο με δυνατό σουτ από τα αριστερά , με την μπάλα να περνάει δίπλα απο το δοκάρι του Μουντράκη.

Ήταν γενικά μια καλή εμφάνιση παρά το 1-3 , αν και ξεκινήσαμε με το αριστερό , η ομάδα μας θα δείξει την ποιότητα της και με την βοήθεια όλων μας θα προσπαθήσει να κάνει μια καλή πορεία.
Προχωράμε πιο δυνατά χωρίς φόβο και άγχος...