slides_code

Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου 2014

3αγ. Μινωική - Ανάληψη 3-0 (Video με τα γκολ)

Λέσι και Γουργιώτης έδωσαν την νίκη στην Μινωική

Παρακολουθήστε το βίντεο με τα γκολ που πέτυχε η Μινωική κόντρα στην ομάδα μας .
Στο 39′ ο Λέσι άνοιξε το σκορ για την Μινωική μετά από πολύ ωραία ενέργεια του Βιτσαρά αφου κέρδισε την μπάλα απο τον Ψαλιδάκη.
Στην επανάληψη ο Γουργιώτης μέσα σε δέκα λεπτά σημείωσε το 2-0 και το 3-0 δίνοντας σημαντική νίκη στην ομάδα του καθώς στο 68′ και στο 78′ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μουντράκη.

Δυστυχώς απο δικά μας λάθη καταφέραμε να χάσουμε και να φύγουμε χωρίς βαθμό.

Πάντως μέχρι τα μισά του 2ου ημίχρονου τίποτα δεν έδειχνε οτι θα χάναμε με 3-0, η ομάδα μας πίεζε, είχε περιορίσει τις επιθέσεις του αντιπάλου , αλλα είχε σοβαρό πρόβλημα στην επιθετική λειτουργεία και την τελική προσπάθεια...

Προχωράμε, στόχος το επόμενο ματς κυπέλλου την Τετάρτη και το άλλο Σάββατο στην έδρα μας κάνουμε την μεγάλη επιστροφή...

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Μινωική: Ψαρουλάκης, Χελά, Κουτσάκης, Βιτσαράς, Κυπαράκης(67′ Τσομπανάκης), Ρουμελιώτης Π., Ντελία, Λέσι(86′ Μιχελινάκης), Βλάχος, Αποστολάκης, Γουργιώτης(80′ Βλαχάκης)
Ανάληψη: Μουντράκης, Πεδιωτίδης, Ψαλιδάκης(60′ Γκιάτας), Ουζούνης(30′ Μηλάκης Δ.), Ευαγγελόπουλος, Περβολαράκης Κ., Γιακουμάκης, Μηλάκης Μ., Ξυλούρης, Μανιαδάκης, Μαραβελάκης