ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΑΝΑΛΗΨΗ 1-1, "Βαθμός Χρυσάφι"

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι, η ομάδα μας παρόλο τις απουσίες και την δύσκολη έδρα του Ατρόμητου κατάφερε και πήρε το πολύτιμο Χ.

Στο 1ο μέρος η ομάδα του Ατρομήτου είχε καλύτερη απόδοση και πολλές ευκαιρίες.
Ο Μουντράκης όμως πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση "καθάριζε" όλες τις φάσεις

Στο 36' περίπου ο Χατζάκης Γ. ανέτρεψε τον τον Μεταξάκη σε μια διεκδικούμενη φάση.
Ο διαιτητής θεώρησε οτι ήταν τελευταίος παίκτης και του έδειξε απευθείας κόκκινη.
Η Ανάληψη έμεινε με 10, σαν να μην έφτανε αυτό, στην εκτέλεση του συγκεκριμένου φάουλ ο Μεταξάκης με ένα δυνατό σούτ έκανε το 1-0.

Η ψυχολογία της ομάδας ήταν υπό του 0.
Τα λεπτά κύλησαν βασανιστικά μέχρι την λήξη του 1ου ημιχρόνου, αφού ο Ατρόμητος έχασε και άλλες ευκαιρίες και διαφαινόταν μια εύκολη επικράτηση .

ΦΑΣΗ ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΧΑΤΖΑΚΗ, ΠΑΤΗΣΤΕ HD

Το 2ο μέρος ξεκίνησε και στην Ανάληψη έδειχνε ότι κάτι άλλαξε στην ανάπαυλα.
Τα παιδιά απόκτησαν μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση, και αυτό φάνηκε από τα πρώτα δευτερόλεπτα, παρόλο που ήταν με παίκτη λιγότερο.
Σε αυτή την καλή αρχή ήρθε να προστεθεί η αποβολή παίκτη του Ατρομήτου με απευθείας κόκκινη για εξύβριση .
Πλέον ήταν 10 με 10, απανωτές επιθέσεις της Ανάληψης, δυσκόλεψαν πολύ την άμυνα των γηπεδούχων με τον τερματοφύλακα να νοιώθει ότι πλησιάζει η ισοφάριση...

Έγιναν 2-3 τετ α τετ , τα οποία "έβγαλε" ενστικτωδώς .
Στο 60' περίπου ο Περβολαράκης με ένα έξυπνο τσίμπημα , έδωσε πάσα στο Τζιράκη που βρέθηκε ξανά τετ α τετ με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, αυτή τη φορά με ένα πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε με ωραίες φάσεις και από τις δυο ομάδες, χωρίς όμως να σημειωθεί κάποιο άλλο τέρμα.
Άν είχαμε καλύτερα τελειώματα μπορεί να πετυχαίναμε και 2ο γκολ.

Όπως δήλωσαν και οι προπονητές, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και είναι δίκαιο το αποτέλεσμα.

Ο πάγος στην σχέση των δύο ομάδων δείχνει οτι σπάει!

Στο γήπεδο για άλλη μια αγωνιστική ήρθαν πολλοί φίλοι της ομάδας, βοήθησαν και αυτοί σε αυτή την εμφάνιση.

Μπράβο στους παίκτες μας που έδωσαν την ψυχή τους και στο προπονητή Χαρίτο Μπελιβανάκη που ήταν σήμερα στο πάγκο της ομάδας αφού ο Λατσούδης έλειπε εκτός Κρήτης.